Gülten Kışanak ve HDP’lilerden Celal Şengör’e Tepkiler [Alıntı Haber]

Gülten Kışanak ve HDP’lilerden Celal Şengör’e Tepkiler [Alıntı Haber]

Celal Şengör’ün bok yeme vakası hala devam ediyor, işbu tepkileri de kaydedeyim istedim. Derli toplu dursunlar bir arada, zira mesele önemli:

Radikal’den iktibas edilmiştir:

This slideshow requires JavaScript.

AFİYET OLSUN

En sert tepkilerden birini Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak verdi. Kışanak şunları dile getirdi: “Aklı selim bir insanın söyleyebileceği cümleler değil. Akıl ve ruh sağlığı yerinde mi diye bakmak lazım. Bu kişi bir profesör. Acilen tedbir alınması lazım. Onun eğitimci sıfatı tehlikeye işaret ediyor. Toplumda niye bu kadar sorun sıkıntı var diye düşünüyorum. Ama kendi şahsi görüşüdür. Eğer dışkı yedirmeyi hâlâ savunuyorsa, bunu işkence olarak görmüyorsa bunu savunabilir. O zaman da bize afiyet şeker olsun demek düşer.”

BEN UTANDIM 

90’larda Yeşilyurt köylülerine dışkı yedirilmesi olayını haberleştiren Gazeteci Celal Başlangıç da Şengör’ün sözleri için, “Zorla dışkı yedirilen insanların durumuna çok yakından tanık oldum. Onlar anlatırken ben utandım. Onlar da anlatırken çok utandı. Kimseyi bir daha o durumda görmek istemem. Buna Celal Şengör de dahildir” yorumunu yaptı.

Yazının tamamı için: http://www.radikal.com.tr/turkiye/celal-sengore-hdplilerden-diski-tepkisi-kendisine-afiyet-olsun-1478130/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s