Tuvalet Seyir Defteri

Tuvalet Seyir Defteri

Kaptanın seyir defteri yok yok Tuvalet Seyir Defteri – Tuvalet tarihi 2259.55

Bugün çok sevdiğim bir arkadaşımın evinde banyoya girdim. Banyoya tuvaleti kullanmak için mi girdim? Şu an inanın bunu hiç hatırlamıyorum, ki zaten mesele de bu değil. Banyoya girdim zira bu banyoda hemen tuvaletin yanında ara ara tartıldığım ve dolayısıyla kilomu kontrol ettiğim tartılardan birisi var. (Bu tartılardan bir diğeri de Bursa’da bir eczanede mesela)

İlk tartıldığımda beklediğimden ağır geldim. Moralimi bozmadım zira ceplerim Tom Sawyer’in ceplerinden bile daha dolu idi. Cebimdeki USB şeysini, bozuk paraları, ıslak mendilleri, akıllı telefonu, cüzdanı, kabloları falan çıkardım ve çamaşır makinasının üstüne koydum. Ardından üzerimde bulunan ince kazağı da çıkardım ve tekrar tartıldım. Hoooop nihayet bir kilo daha hafif geldim.

Kilom istediğim kiloya yakın çıkınca rahatladım zira yaz ortasında aldığım bir kararla sıkı bir diyet değişikliğine gitmiştim. Diyetimde ne gibi değişiklikler mi yaptım?! Öncelikle öğün sayımı ikiye düşürdüm, dahası günlük porsiyon miktarımı da üçte bir oranında azalttım. Diğer yandan da üç beyazı hayatımdan tamamen çıkardım. Eroin ve kokain zaten hiç kullanmadığımdan aslına bakarsanız bir tek beyaz şekeri hayatımdan çıkarmam gerekti. Kilom beklediğim aralıkta çıkınca rahatladım, çünkü kilo almak demek, az yemek için harcadığım emeğe ve aç geçirdiğim bütün o günlere ihanet etmiş olmak demekti! Ben hain değildim ve kendime ihanet edemezdim. Hayır etmeyecektim. Lanet olsun dostum etmemiştim işte!

Neyse uzun lafın kısası daha sonra cebimden çıkardığım bütün bu döküntüleri ceplerime koyarken işbu defter gözüme çarptı. Çarptı ve ben gülmeye başladım, çünkü böyle bir defterin varlığı aklımın köşesinden bile geçmezdi! Defterin içinde neler yazdığını uzun uzun tasvir etmeyeceğim çünkü bu yazı gereksiz yere çok ama çok uzadı. Hem ne demişler:
“bir fotoğraf, bin kelimeden, in eşekten…”

Eğer çok beğendiyseniz ya da merak ettiyseniz defterle ilgili bilgiyi şuradan bulabilirsiniz:
http://knockknockstuff.com/product/bathroom-guest-book/

Hamiş mamiş: Bu arada şimdi aklıma geldi bu defter alafranga tuvaletler için kullanışlı bir ürün. Alaturka tuvalette bu defteri nasıl elinde tutacaksın, hadi diyelim elinde tutsan üstüne nasıl yazacaksın… Yok yok mümkün değil!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s