Ayıbedenler Coffee House ve İnternet Radyosu (Beşiktaş)

Ayıbedenler: (Kaybedenler kulübünden türetilmiş isim) 1. Beşiktaş’ta hizmet veren bir kafe, 2. Bir internet radyosu, 3. Ayı Bedenine sahip olan, 4. Ayıp etmeye meyilli olan, 5. Ayı kibin bedeniyle ayıp eden kişi, kurum ya da kuruluş. (Anonim bir sözlükten iktibas edilmiştir. Şaka la şaka ben yazdım)

IMG_3791

Ayıbedenler Radyo Her Pazartesi 21.00-23.00 arasında canlı canlı, diğer zamanlarda ise bir internet radyosu olarak http://www.ayibedenler.com/ adresinde!

Ben bu bloğu çok ihmal ettim biliyorum! Asıl mesleğim tuvaletograflık olmadığı halde tuvaletografiyle kurduğum ilişki, birden bir doktora araştırması obsesifliğine bağlayınca, ben de kafamı rahatlatmak için bir süreliğine bu bloğu kabız yapmaya karar verdim.

Ayıbedenler;

Birayla fıstığın, rakıyla peynirin ahengini taşıyan iki kişinin,
Emrah Akar ve Atilla Gezmen’in kurdugu bir internet radyosudur.

Neyse, geçen gün Beşiktaş’ta düzgün bir kafe aradığımı duyan ve Beşiktaş’ı avucunun içi gibi bilen bir öğrencim bana Ayıbedenler Cafe’yi önerdi. Ben de kendisinin peşine takıldım ve çalışmak için de ideal, takılmak içinse hayli hoş bir mekanda buluverdim kendimi. Hatta o kadar sevdim ki bir hafta geçmeden tekrar geldim ve oldukça zevkli bir şekilde dekore edilmiş bu mekanın aynı zamanda hoş tuvaletini de sizler için görüntüledim. Bu arada leziz filtre kahvelerini içmeyi de ihmal etmedim.

Şu dünyada tuvaletlere dair bildiğim bir şey varsa, o da yalnızca bir tuvaleti olan mekanların, toplumsal gerginliği artırıcı bir etkisinin olması (toplumlarda tuvalet yüzünden ortaya çıkan gerginliklerin, siyaset biliminde ‘θ’ [theta] faktörü ile gösterildiğini size söyleyebilmeyi ah ne çok isterdim!). Sadece bir adet tuvaleti olan mekanlarda (özellikle bizimki gibi aşırı sabırsız ve bencil insanların yaşadığı memleketlerde) ne kadar çok gerginlik çıktığını bizzat gözlemledim.

Ayıbedenler’in de ne yazık ki (ellerinde olmayan sebeplerden dolayı) sadece bir tane tuvaleti var. Lakin, oldukça küçük olan bu tuvaletlerini İstanbul’daki işletmelerden hiç beklenmeyecek kadar kullanışlı bir hale getirmişler. θ faktörünü düşürmek için olmasa da, insanlığa hizmet için tuvalete saç kurutma makinası, saç şekillendirici zımbırtılar, ter kokusu önleyici deodorantlar ve ağız gargaraları koymuşlar. Bence hakikaten harika ve çok kullanışlı olmuş! Ellerine Sağlık… Kanıtı da fotoğraflarda:

Ayıbedenler, Altıntaş sokakta, ABBas'ın tam karşısında

Ayıbedenler, Beşiktaş’ta Altıntaş sokakta, ABBas’ın tam karşısında

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s