Popüler kültürde birinin üstüne işeme anlatıları – Dingil Orhan – Karadayı dizisi 61. bölüm

vidyo için tıklayın ahali: http://youtu.be/1_SAgMZ2wmw?t=1h41m

Screen Shot 2014-03-09 at 03.23.09 AM

Ailenin en atarlı, en ergen, en aptal ve dahi en şapşal bireyi olan Orhan Kara (Dingil Orhan olsun adı), hapisten kaçan babasının yerini savcıya bir türlü söylemez. Bu yüzden de bir gardiyan tarafından Orhan Kara adlı bu dingile çok ağır işkenceler edilir. Dayak, eziyet öyle bir raddeye gelir ki Dingil Orhan’ı n canı bedeninden izin isteme noktasına gelir ve hatta Orhan’ın nefesi dahi kesilir. Bunun üzerine tırsan gardiyan da doktor diye ünlemeye başlar. Bir doktor gelir ve gardiyana durması gerektiğini yoksa Orhan’ın öleceğini söyler. Gardiyan bu durumu hapiste onur konuğu gibi ağırlanan devletin eski savcısı ‘yaver’ lakaplı Turgut Akın ahlaksızına söyler. Yaver denilen aşağılık yaratık da gardiyana madem daha fazla dayak yiyemeyecek o zaman onu “koğuşun ortasına koy leşini akbabalar didiklesin” der.

Kendi kendilerine, bırak bırak, ortaya bırak diyerek koğuşa yanlarında taşıdıkları Orhan olduğu halde giren gardiyanlar, hakikaten Orhan’ı koğuşun ortasına bırakırlar.

-sahne değişir-

Sonra sahneye tekrar döneriz, ve boş koğuşta odanın ortasına atılmış Orhan Kara’yı görürüz. Koğuşa giren mahkumlar onu yerde görünce şaşırıp nolmuş buna, fena benzetmişler, üzerimize kalmasın vs. gibi saçma sapan repliklerle içeri girerler. Herkesten sonra da da Orhan’ın bir bölüm evvel façasını aşağı aldığı eski koğuş ağası girer, noluylar lan orda? diye sual eder. Yerde yatan Orhan’ı görür ve şaşırıp “vay vay vay kimler varmış burada” der ve ekler: “Bu mu lan koğuşun ağası?”

“Eli öpülmez bunu, ancak bunun üstüne işenir der” (yuh hakkaten, git tuvalete işe hayvan adam). Bunu dedikten sonra da Orhan Kara’nın üstüne bevl eder (Ağa yaralı parmağa işemeyenlerden değildir, Orhan dingilinin dayak yemiş bedenini iyi etmek için ona bir işeme kürü yapıyor falan diyenlere aldanmayın sakın). Orhan Kara muhtemelen üzerinde hissettiği ‘tatlı sıcak ıslaklıkla’ kendine gelir hafiften hareketlenir, başını oynatır, gözlerini açar ve sonra birden bir zombi gibi hıvaaaa hıvaaa diye böğürerek ayağa kalkar ve üstüne işeyen ağanın boğazına iki eliyle sarılır. Bir yandan ümüğünü sıktığı halde onu yere yatırır, üstüne biner, böğürmeye devam ederek daha da sıkar ümüğünü ağanın. Üstünden kalkmak bilmez, sahne yine değişir.

Aklı selim sakallı bir ehtiyar, kalk oğlum kalk diyerek onu ağanın üstünden alır. Üstünde eski ağanın çişiyle ıslanmış kıyafetleri olduğu halde yatağına otururan Orhan hala hırılıtılı bir şekilde, adeta bir hayvan gibi nefes almaktadır. Bu arada kamera ağaya döner, orada birisinin ağanın nabzını yoklamak için elini ağanın şah damarına götürdüğünü görürüz. O el bir müddet sonra herhangi bir tepki vermeden geriye çekilir. Belli ki o el ağanın nabız almıştır ve belli ki dingil Orhan  bir kere daha katil olamamıştır. Çok şükür.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s