İDO Okmeydanı

İDO Okmeydanı’ndaki tuvaletler üstüne

Şu ana kadar yaptığım en güzel otobüs yolculukları arasında üst sıralardan birisini kesinlikle Marmara’yı yarıp geçen bu ortaya karışık feribotlu otobüslü yolculukluklar alır.  Uzun ve karışık cümlenin kısası, böyle hoş bir yolculuk yaptım geçen güneşli pazar.
-2 Şubat 2014, 10buçuk Bursa – İstanbul seferini yapan Nilüfer yolcusu kalmadı. Nerede kalmadı? Yolda kalmadı. Nilüfer aldı bizi götürdü. 2 Şubat’ta Nilüfer Otobüsü Topçular Eskihisar’da seferini yapan Okmeydanı feribotundaki yerini aldı.

Okmeydanı’nda toplam dört (4) adet tuvalet var. Bu tuvaletler aşağıdaki fotoğrflardan da anlaşılabileceği üzere hem mürettabatın hem de yolcuların kullanımına tahsis edilmiş durumda. Buraya kadar sorun yok. İnsanların tuvaletlere ihtiyacı var. Zira denize utanmadan sıkılmadan herkesin ve dahi her şeyin önünde rahatça boşaltım yapan hayvana biz martı diyoruz. Biz martı değiliz.

Kadın ve erkek tuvaletlerinin sayısının ve mekan boyutlarının eşit olması bile başlı başına bir eşitsizlik örneği olarak görülmeliyken sorun ne mi? Sorun, bu dört tuvaletten kadınlara ait olan bir tanesinin gemi personeline tahsis edilmiş olması. İlla bir tuvaleti mürettabata tahsis edecekdiyseniz bence bunun erkek tuvaleti olması lazım gelir İDO

IMG_9872

Zira denize boşaltım yapma hakkına sahip hayvana biz martı diyoruz.

IMG_9877

Per.  W.C. (Personel W.C.?)

IMG_9875

IMG_9882

IMG_9878

IMG_9879

Haliç Tersanesi’nde, Türkiye gemi Sanayii a.ş. tarafından 299 inşa no’su ile üretilmiş OKMEYDANI yolcu taşır, araç taşır, martılarla yarışır.

Screen Shot 2014-02-03 at 22.42.37 PM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s